Жорстоке св'ято Мегерет Пандан на Балі - Cubik

Жорстоке св'ято Мегерет Пандан на Балі

Вподобайте нашу сторінку Фейсбук,
щоб бачити наші нові дописи у своїй стрічці: Фейсбук
ми у Телеграм: Telegram

Село Тенганан знаходиться на острові Балі, за сімдесят кілометрів від столиці Денпасара. У червні тут відзначають свято Усаба Самба («храмове свято»), в рамках якого проводяться бої Мегерет Пандан («війна панданамі») - дуже самобутнє дійство, яке можна зустріти тільки в цьому селі. Саме свято Усаба Самба є індуїстським і присвячене прославлянню бога Індри.

Вважається, що населення цього села вирізняється консервативністю в побуті, хоча, якщо поглянути на фото, можна знайти чоловіків у звичайних футболках, що складно назвати фанатичною відданістю звичаям предків. Нагадаємо, мова йде про свято, для якого прийнято вбиратися в національний одяг.

Хлопчики і юнаки зустрічаються на "полі бою" у спеціальному місці, щоб битися один з одним, тримаючи в руках незвичайну зброю - плетені щити і "мечі" з колючої рослини пандан. Сутички називаються «макаре-каре». Дівчата спостерігають за двобоями з височини, і визначаються з майбутнім нареченим.

Зв'язані в пучок листки рослини пандан створюють досить грізну зброю, яке залишає болючі колоті та рвані рани.

Сутички проходять на маленькому майданчику, який оточують чоловіки і ті, кому ще належить вийти на ринг. За боєм спостерігає один або кілька суддів, стежачи, щоб ситуація не вийшла з-під контролю.

Хоча бої «макаре-каре» виглядають жорстокими і нещадними, насправді вони мають характер дружньої сутички, яка не передбачає перемоги в класичному розумінні. Тобто противника не потрібно змушувати тікати з майданчика, валити на землю або добивати до напівсмерті.

Бої зазвичай тривають не більше хвилини, і потім порізи і подряпини обробляють маззю з трав.

Вважається, що свято Усаба Самба є прославленням бога Індри, а пролита на Мегерет Пандан кров - в деякому сенсі жертва (або підношення) цьому богу.

Через «макаре-каре» проходять всі чоловіки села, які досягли 6-7-річного віку. Хоча ця традиція не є посвятою у доросле життя, як випробування для юнаків у американських індіанців, але вона виховує силу духу у молоді.

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею у соціалках, цим ви нам дуже допоможете, і посприяєте популяризації україномовного ресурсу: