За лаштунками процесу: як фотографи створюють гарні фото. Спойлер - і ви так зможете - Cubik

За лаштунками процесу: як фотографи створюють гарні фото. Спойлер - і ви так зможете

Вподобайте нашу сторінку Фейсбук,
щоб бачити наші нові дописи у своїй стрічці: Фейсбук
ми у Телеграм: Telegram

Вважається, що для хорошої фотографії потрібна студія, правильне освітлення, декорації і реквізит, а також дорога фотокамера. Словом, без купи грошей не обійтися. Дійсно, для обкладинки журналу фото так і робляться, але якщо немає претензій виставити свою роботу в глянці, а хочеться просто похвалитися цікавим (гарним, незвичайним, неординарним) зображенням в соціальних мережах? Напевно знайдеться безкоштовна альтернатива дорогої студійної зйомки, і безліч користувачів того ж Instagramm кожен день доводять це. Сумніваєтеся? Тоді дивіться ці фото.

Як бачите, фото, зроблене в придорожніх бур'янах, виглядає навіть дуже пристойно.

Це, звичайно ж, студійна фотографія...

...зроблена в калюжі посеред дороги. Американський фотограф Нік Фанчер хотів тим самим показати, наскільки оманливе те, що ми бачимо. Йому це вдалося, авжеж?

Фотограф Фелікс Ернандес Родрігес знімав в рекламному фото спортивного Audi вартістю 160 000 зменшену модель за 40 доларів. А виглядає на всі 150 тисяч.

Язик Троля в Норвегії - одне з найвідоміших і відвідуваних туристичних місць. Це фото користувача Інстаграмм @norge. Здається, людина на краю скелі відчуває небачене єднання з природою...

...хоча насправді йому дихають у потилицю не менше десятка туристів, які чекають в черзі на фото.

Це одне фото з відомої серії фотографа Мурада Османна.

Ось що ми бачимо за лаштунками цього фото.

Гарне фото для Фейсбук або Інстаграмм?

І ніхто не здогадається, що його зробили біля найближчого торгового центру.

Фото для заставки "А я на морі!"

Хоча насправді до моря далеченько, зате на будівництві є багато піску.

Фотограф Ватсал Катар з Нью-Делі створює комерційні фотографії дуже бюджетним способом - він просто робить все в студії в зменшеному вигляді. Гарно і недорого.

Фотографія романтичного вечора для двох за межами об'єктива виглядає зовсім неромантично.

Для того, щоб отримати хороший знімок, потрібно просто проявити трохи кмітливості.

В'єтнамський фотограф Wake Lee знає, як і де знайти хороший ракурс.

Для порівняння - як працюють професіонали і чому ваші фотографії ніколи не виходять "як в журналі". Незважаючи на природність попереднього фото, як бачимо, його створенню передує кропітка підготовка.

У весільному фото Rom Celano є щось магічне...

...але потім виявляється, що всю магію видуває з рота асистент фотографа...

Якщо без сміху, то є відносно простий секрет гарної глянцевої фотографії - це постобробка у графічних редакторах Lightroom та Photoshop. Насправді на якість фото впливають багато факторів - це і композиція, і кольорова гамма, і тема, але без постобробки майже будь-яке фото не набуде професійного вигляду. Звичайно, щоб навчитися виконувати бодай елементарні дії в редакторах, потрібно трохи підівчитися, але це не настільки важко, як здається на перший погляд. Часто навіть звичайна обрізка і незначне коригування світлотіні/кольору дають вражаючий результат. І до того ж, результатом будуть гарні фото, і, можливо, фотографія стане справою вашого життя.

Пропонуємо відео по темі:

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею у соціалках, цим ви нам дуже допоможете, і посприяєте популяризації україномовного ресурсу: