Як працюють незвичайні снігові окуляри інуїтів - Cubik

Як працюють незвичайні снігові окуляри інуїтів

Вподобайте нашу сторінку Фейсбук,
щоб бачити наші нові дописи у своїй стрічці: Фейсбук
ми у Телеграм: Telegram

Чоловік на фото не намагається розсмішити вас дивними окулярами, він лише готується до походу по замерзлій тундрі.

Снігові окуляри інуїтів

Інуїти, юпік та інші арктичні народи протягом тисячоліть виготовляють і носять такі надзвичайно примітивні, але ефективні засоби захисту очей. Ці снігові окуляри виготовляються з різних матеріалів, які можна знайти в суворих умовах Арктики. Корчі, кістки тварин, бивні моржів і роги карибу (північноамериканський олень) є найбільш очевидним вибором, але часом знаходили снігові окуляри навіть з водоростей.

Снігові окуляри інуїтів з футляром
Снігові окуляри інуїтів з футляром

Окуляри вирізали під розмір обличчя, з прорізом в нижній частині, де вони спираються на перенісся. Ремінець робили з шкури моржа або сухожилля карибу, щоб окуляри щільно прилягали до лиця. Вузька горизонтальна щілина, розташована прямо перед очима, зменшує кількість світла і тим самим зменшує відблиски від снігу. За рахунок такої простої конструкції значно знижувалося навантаження на очі і підвищувався комфорт перебування серед суцільних снігових полів, особливо під час яскравого сонця.

Оскільки такі снігові окуляри виготовляються вручну, і зазвичай це роблять самі власники, вони дуже різняться за стилем, формою і розміром.

Снігові окуляри інуїтів

Снігові окуляри інуїтів

Снігові окуляри інуїтів

Читайте також цікаву історію про те як роздавали землю на Юконі по 1 квадратному дюйму і що з цього вийшло.

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею у соціалках, цим ви нам дуже допоможете, і посприяєте популяризації україномовного ресурсу: