Як Бостон потонув у алкоголі: катастрофа на алкогольному заводі Purity Distilling Company (1919) - Cubik

Як Бостон потонув у алкоголі: катастрофа на алкогольному заводі Purity Distilling Company (1919)

Вподобайте нашу сторінку Фейсбук,
щоб бачити наші нові дописи у своїй стрічці: Фейсбук
ми у Телеграм: Telegram

Сумнозвісний «Сухий закон» у США створив набагато більше проблем для всього населення країни, ніж віднадив алкоголіків від випивки. Цікаво, що творити зло він почав ще до свого вступу в силу.

На початку 1919 року, за кілька днів до вступу в силу похмурої «18 поправки» до Конституції США, відомої як «Сухий закон», алкогольні компанії намагалися виробити і продати якомога більше алкогольних напоїв. Виробничі потужності працювали на межах можливого 24 години на добу сім днів на тиждень.

Наслідки аварії на Purity Distilling Company

15 січня. Ще один день - і бостонська компанія Purity Distilling Company припинить роботу, адже «18 поправка» набирає чинності 16 числа. В резервуарі об'ємом 8 700 літрів кипіла цукрова патока, яка повинна була стати спиртом. На жаль, її чекала інша доля.

Металевий резервуар не витримав тиску і лопнув по шву. Тисячі кубометрів гарячої патоки пройшли вулицями хвилею в 4 метри висоти зі швидкістю 56 км/год. В результаті 21 людина загинула, 150 потрапили на лікарняні ліжка. Будинки, розташовані ближче до заводу, були затоплені патокою на метр вище підлоги, деякі зазнали значних пошкоджень.

Наслідки аварії на Purity Distilling Company

На видалення патоки з мощених бруківкою вулиць, театру, підприємств, автомобілів і будинків пішло 87 тисяч людино-годин. Це приблизна кількість годин для однієї людини, що працює безперервно протягом десяти років. Гавань була коричневою від патоки до літа. І сьогодні деякі старі будівлі в сиру погоду виділяють запах карамелі.

На Purity Distilling Company подали в суд на відшкодування збитків. Спочатку керівники компанії намагалися звалити провину на терористів, оскільки частина алкоголю планували використати для військових цілей. Але це не допомогло - їм довелося все-таки виплатити 600 тис. доларів, що на ті часи було значною сумою.

Джерело: https://en.wikipedia.org/wiki/Great_Molasses_Flood

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею у соціалках, цим ви нам дуже допоможете, і посприяєте популяризації україномовного ресурсу: