Чому чоловіки ніколи не зможуть зрозуміти жіноче пояснення дороги? - Cubik

Чому чоловіки ніколи не зможуть зрозуміти жіноче пояснення дороги?

Вподобайте нашу сторінку Фейсбук,
щоб бачити наші нові дописи у своїй стрічці: Фейсбук
ми у Телеграм: Telegram

Вчені з'ясували, що у чоловіків і жінок різні відділи мозку відповідають за орієнтацію в просторі, так що вони запам'ятовують маршрут по-різному. Але не все так однозначно.

Часто буває, що дружина або подруга довго пояснює, як проїхати в магазин, а чоловік не може зрозуміти, що вона має на увазі. У свою чергу, чоловік чітко, як навігатор, розповідає подрузі маршрут (другий поворот наліво, потім направо, третій з'їзд з кругового перехрестя і до упору), а вона кліпає очима, нічого не розуміючи.

Цій класичній ситуації, виявляється, є наукове пояснення. Нещодавно дослідники з Норвезького університету встановили, що у жінок і чоловіків різні відділи мозку відповідають за орієнтацію в просторі.

Для початку зробимо сексистську заяву: так, чоловіки краще орієнтуються і відчувають напрям, це науково доведений факт. Коли норвезькі вчені посадили групу чоловіків і групу жінок орієнтуватися в комп'ютерному лабіринті, сильна стать впоралася значно швидше, ще й знайшла найкоротший шлях.

Дивовижний факт полягав у тому, що, коли жінкам на язик капнули тестостерон, їх результати зрівнялися з чоловічими, дехто навіть перевершив протилежну стать. З чого можна зробити висновок, що цей гормон і наділяє чоловіків такими несподіваними суперздібностями.

Далі норвезькі вчені вивчили, що відбувається в мозку жінок і чоловіків, коли вони орієнтуються, і зробили ще одне цікаве відкриття. Виявилося, що у різних статей за цей навик відповідають різні відділи мозку.

Жінки запам'ятовують всілякі прикмети уздовж дороги - яскраві вивіски, незвичайний кущ, кота, що сидить у вікні. Чоловіки взагалі мало дивляться навколо (за винятком відліку поворотів і розгалужень дороги) і просто відчувають напрямок.

В цілому цю особливість можна пояснити з точки зору еволюції. Довгий час чоловіки ходили на полювання далеко від свого житла, так що їм важливо було розуміти загальний напрямок. А жінки займалися збиранням всяких ягід в околицях табору і прекрасно запам'ятовували орієнтири в лісі: незвичайні корчі, камені, кущі та інше.

Саме тому, коли жінка пояснює дорогу, вона буде розповідати про яскраві прикмети. «Проїжджаєш повз біленький будиночок, потім біля "Макдональдса" повертаєш на таку маленьку вуличку з гарними ліхтарями». Чоловік при цьому зовсім збентежений. «У місті взагалі-то десятки "Макдоналдсів"! Ну добре, в тому районі їх два. Скажи хоча б, повертати праворуч чи ліворуч?». Буває, що й цього вона не може сказати.

Загалом, щоб не доходило до конфліктів, радимо питати дорогу у людей твоєї статі, так ви швидко зрозумієте один одного і досягнете мету подорожі.

Якщо вам сподобалася стаття, поділіться нею у соціалках, цим ви нам дуже допоможете, і посприяєте популяризації україномовного ресурсу: